Рекомендації для батьків “Дитина йде до школи”
Початок шкільного навчання є важливим моментом у житті дитини, тому батьки повинні підійти до нього відповідально і серйозно, врахувавши все до дрібниць.
Шановні батьки! Дитина, що готується до школи, потребує особливої уваги. Найбільша проблема маленьких школярів — невпевненість. Тому Ваша головна задача — допомогти власній дитині повірити у свої сили.
Ця стаття допоможе Вам дізнатися, що повинна вміти дитина в 5-6 років, готуючись до школи.
Дитина йде до школи
(рекомендації для батьків)
Початок шкільного навчання є важливим моментом у житті дитини, тому батьки повинні підійти до нього відповідально і серйозно, врахувавши все до дрібниць.
Шановні батьки!
Дитина, що готується до школи, потребує особливої уваги. Найбільша проблема маленьких школярів — невпевненість. Тому Ваша головна задача — допомогти власній дитині повірити у свої сили.
Існує безліч різних тестів, методик щодо перевірки готовності дитини до школи. Ви можете самостійно з’ясувати, які здібності дитини відповідають необхідним вимогам, а яким слід приділити більше уваги.
Ця стаття допоможе Вам дізнатися, що повинна вміти дитина в 5-6 років, готуючись до школи.
Раджу приділяти заняттям із дитиною по 20-25 хвилин кілька разів на тиждень. Але не захоплюйтеся роллю суворого вчителя — створіть доброзичливу атмосферу, яка сприятиме процесу
навчання.
Поясність дитині завдання й запропонуйте виконати його самостійно. Якщо їй важко, допоможіть, але в жодному разі не робіть це замість неї, адже Ви перевіряєте не свої, а її здібності. Тільки коли переконаєтеся, що це завдання дитина виконати не може, обов’язково похваліть її за старанність і скажіть, що впевнені, що іншим разом результат буде позитивним.
Так Ви дізнаєтеся про те, що дитина засвоїла найгірше і над чим ще треба попрацювати. Якщо малюк швидко й правильно виконує усі завдання — його розвиток відповідає вікові.
У 5-6 років дитина повинна вміти:
УВАГА — дитина виконує завдання, не відволікаючись упродовж 10-12 хвилин, утримує в полі зору 6-7 предметів, знаходить 5-6 розбіжностей між предметами, самостійно виконує завдання за запропонованим зразком, знаходить 4-5 пар однакових предметів.
ПАМ’ЯТЬ — дитина запам’ятовує 6-8 малюнків упродовж 1-2 хвилин, читає напам’ять кілька віршів, переказує близько до тексту прочитаний твір, порівнює два зображення з пам’яті.
МИСЛЕННЯ — дитина визначає послідовність подій, складає розрізану картинку з 9 частин, знаходить та пояснює невідповідності на малюнках, знаходить і пояснює розбіжності між предметами та явищами, знаходить серед запропонованих 4 предметів зайвий, пояснює свій вибір.
МАТЕМАТИЧНІ ЗДІБНОСТІ — дитина рахує в межах 10, користується кількісними й порядковими числівниками, порівнює поряд розташовані числа в межах 10, описує словами місцезнаходження предмета по відношенню до себе, до інших предметів, орієнтується на аркуші паперу.
РІВЕНЬ МОВНОГО РОЗВИТКУ — дитина правильно вимовляє всі звуки, говорить, не поспішаючи, виразно, складає оповідання за малюнком із 5-6 речень, складає оповідання з власного досвіду.
ДРІБНА МОТОРИКА — дитина може регулювати силу натиску на олівець і пензлик та змінювати напрямок руху руки залежно від форми зображеного предмета, малювати з натури прості предмети й фігури, розташовувати зображення на всьому аркуші, на одній лінії або на широкій смузі, штрихувати або розфарбовувати малюнки, не виходячи за контури, орієнтуватися в зошиті в клітинку або в лінійку.
ЗНАННЯ ПРО НАВКОЛИШНІЙ СВІТ — дитина називає своє ім’я і прізвище, ім’я та по батькові своїх батьків, знає назву свого міста (села), столиці батьківщини, назви основних професій, пояснює, чим займаються люди цих професій, називає групи предметів узагальнювальним словом (фрукти, овочі, дерева, ягоди, домашні й дикі тварини, птахи тощо), знає основні правила дорожнього руху, види транспорту, називає послідовність пір року, часу доби, днів тижня.
У майбутньому увага, мислення, пам’ять, належний рівень мовного розвитку сприятимуть успішному навчанню дитини в школі.
Пам’ятайте, що Ваші заняття з дитиною мають відбуватися за умови позитивного ставлення двох сторін. Якщо Ваш малюк не налаштований займатися (або погано себе почуває чи хворий), відкладіть заняття до наступного разу.
Шановні батьки! Ваше тільки позитивне налаштування, схвальні відгуки про школу та вчителів, власні спогади про шкільні роки будуть підтримувати у Вашої дитини інтерес до навчання та впевненість у собі. А Ваша батьківська підтримка буде запорукою успішності дитини в навчанні.
Успіхів Вам і Вашим дітям!