Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Рекомендації для батьків “Дитина йде до школи”

Дата: 20 серпня 2017 о 21:11, Оновлено 23 лютого 2021 о 21:11

Рекомендації для батьків “Дитина йде до школи”

Початок шкільного навчання є важливим моментом у житті дитини, тому батьки повинні підійти до нього відповідально і серйозно, врахувавши все до дрібниць.
Шановні батьки! Дитина, що готується до школи, потребує особливої уваги. Найбільша проблема маленьких школярів — невпевненість. Тому Ваша головна задача — допомогти власній дитині повірити у свої сили.
Ця стаття допоможе Вам дізнатися, що повинна вміти дитина в 5-6 років, готуючись до школи.


Дитина йде до школи  
(рекомендації для батьків)

Початок шкільного навчання є важливим моментом у житті дитини, тому батьки повинні підійти до нього відповідально і серйозно, врахувавши все до дрібниць.

Шановні батьки!

Дитина, що готується до школи, по­требує особливої уваги. Найбільша пробле­ма маленьких школярів — невпевненість. Тому Ваша головна задача — допомогти власній дитині повірити у свої сили.
Існує безліч різних тестів, методик щодо перевірки готовності дитини до школи. Ви можете самостійно з’ясувати, які здібності дитини відповідають необхідним вимогам, а яким слід приділити більше уваги.
Ця стаття допоможе Вам дізнатися, що повинна вміти дитина в 5-6 років, готуючись до школи.
Раджу приділяти заняттям із дитиною по 20-25 хвилин кілька разів на тиждень. Але не захоплюйтеся роллю суворого вчителя — створіть доброзичливу атмосферу, яка сприятиме процесу
нав­чання.

Поясність дитині завдання й запропонуйте виконати його самостійно. Якщо їй важко, допоможіть, але в жодному разі не робіть це замість неї, адже Ви перевіряєте не свої, а її здібності. Тільки коли переконаєтеся, що це завдання дитина виконати не може, обов’язково похваліть її за старанність і скажіть, що впевнені, що іншим разом результат буде позитивним.

Так Ви дізнаєтеся про те, що дитина засвоїла найгірше і над чим ще треба попрацювати. Якщо малюк швидко й правиль­но виконує усі завдання — його розвиток відповідає вікові.

У 5-6 років дитина повинна вміти:

УВАГА — дитина виконує завдання, не відволікаючись упродовж 10-12 хвилин, утримує в полі зору 6-7 предметів, знаходить 5-6 розбіжностей між предметами, самостійно ви­конує завдання за запропонованим зразком, знаходить 4-5 пар однакових предметів.

ПАМ’ЯТЬ — дитина запам’ятовує 6-8 малюнків упродовж 1-2 хвилин, читає напам’ять кілька віршів, переказує близько до тексту прочитаний твір, порівнює два зображення з пам’яті.

МИСЛЕННЯ — дитина визначає послідовність подій, складає розрізану картинку з 9 частин, знаходить та пояс­нює невідповідності на малюнках, знаходить і пояснює розбіжності між предметами та явищами, знаходить серед запропонованих 4 предметів зайвий, пояснює свій вибір.

МАТЕМАТИЧНІ ЗДІБНОСТІ — дитина рахує в межах 10, ко­ристується кількісними й порядковими числівниками, порівнює поряд розташовані числа в межах 10, описує словами місцезна­ходження предмета по відношенню до себе, до інших предметів, орієнтується на аркуші паперу.

РІВЕНЬ МОВНОГО РОЗВИТКУ — дитина правильно вимов­ляє всі звуки, говорить, не поспішаючи, виразно, складає оповідання за малюнком із 5-6 речень, складає оповідання з влас­ного досвіду.

ДРІБНА МОТОРИКА — дитина може регулювати силу натис­ку на олівець і пензлик та змінювати напрямок руху руки залеж­но від форми зображеного предмета, малювати з натури прості предмети й фігури, розташовувати зображення на всьому аркуші, на одній лінії або на широкій смузі, штрихувати або розфарбовува­ти малюнки, не виходячи за контури, орієнтуватися в зошиті в клітинку або в лінійку.

ЗНАННЯ ПРО НАВКОЛИШНІЙ СВІТ — дитина називає своє ім’я і прізвище, ім’я та по батькові своїх батьків, знає назву свого міста (села), столиці батьківщини, назви основ­них професій, пояснює, чим займаються люди цих професій, на­зиває групи предметів узагальнювальним словом (фрукти, овочі, дерева, ягоди, домашні й дикі тварини, птахи тощо), знає основні правила дорожнього руху, види транспорту, називає послідовність пір року, часу доби, днів тижня.

У майбутньому увага, мислення, пам’ять, належний рівень мовного розвитку сприятимуть успішному навчанню дитини в школі.

Пам’ятайте, що Ваші заняття з дитиною мають відбува­тися за умови позитивного ставлення двох сторін. Якщо Ваш малюк не налаштований займатися (або погано себе почуває чи хворий), відкладіть заняття до нас­тупного разу.

Шановні батьки! Ваше тільки позитивне налаштування, схвальні відгуки про школу та вчителів, власні спогади про шкільні роки будуть підтримувати у Вашої дитини інтерес до навчання та впевненість у собі. А Ваша батьківська підтримка буде запорукою успішності дитини в навчанні.

Успіхів Вам і Вашим дітям!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.