НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Дата: 19 серпня 2017 о 09:28, Оновлено 23 лютого 2021 о 21:11

З ДОСВІДУ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

«Любов до Батьківщини – це не тимчасове почуття, воно генетично закладене в кожному з нас. Ми патріоти не тільки тоді, коли країна багата і люди живуть у ній у достатку. Ми любимо її і в щасті, і в горі, і навіть тоді, коли декому з нас можуть бути нанесені кровні образи з боку владних структур, як не раз уже зустрічалося в нашій історії... Патріотизм – дивовижне почуття, його не можна нав’язати чи випекти із сердець». Ці слова належить двічі Герою Радянського Союзу, заслуженому військовому льотчикові Радянського Союзу, генерал-майору авіації Іванові Никифоровичу Степаненку і є лейтмотивом усієї виховної роботи, що проводиться в навчальному закладі.

Ураховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, педагогічний колектив Нехайківського НВК ставить за мету виховати молоде покоління в дусі патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, пробудити національну свідомість, активну громадянську позицію учнів різних вікових груп. У закладі сьогодні плекається громадянин, який перейме на свої плечі тягар із плечей старших поколінь, діятиме і мислитиме по - новому, нестандартно, буде активним перетворювачем життя.

Патріотичне виховання в закладі – це комплексна, системна і цілеспрямована діяльність навчально – виховного комплексу, сім’ї, громадських організацій щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості.

Практика доводить, що найбільш результативним патріотичне виховання школярів є за умови цілеспрямованого, систематичного й послідовного впровадження оригінальних способів, прийомів педагогічних дій і засобів: інтерактивних уроків, факультативних курсів, позакласних заходів, екскурсій, проектування, музейної справи, учнівського самоврядування тощо. З цією метою в навчальному закладі й створена цілісна система національно - патріотичного виховання.

Система національно-патріотичного виховання.

Патріотичне виховання учнів на прикладі життя і бойових подвигів двічі Героя Радянського Союзу І.Н. Степаненка.

Роль музею, краєзнавчої роботи у вихованні свідомого громадянина-патріота.

Роль і місце учнівського самоврядування в системі патріотичного виховання учнівської молоді.

Волонтерство – невід’ємна складова патріотичного виховання підростаючого покоління.